Haber

Bitlis Valisi Çağatay’ın Mesajı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Çağatay yaptığı açıklamada, gazetecilerin güçlükler, kurallar ve imkanlar dahilinde de olsa, halkın gerçek ve tarafsız haber ve bilgi alma hakkını etkin bir şekilde kullanmasına aracılık ederek çok değerli bir kamu hizmetini yerine getirdiklerini belirtti.

Gazetecilerin, kamuoyunu doğru ve objektif haberlerle bilgilendirerek şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşmasında üzerlerine düşen değerli görevleri yerine getirdiklerini kaydeden Çağatay, şunları kaydetti: ???????

“İnternet ve sosyal medya başta olmak üzere bilgi ve habere erişimin çeşitlendiği ve kolaylaştığı günümüzde, gazetecilerimizin yerine getirdikleri görevlerin değeri daha da artmaktadır. Bu misyonların sosyal sorumluluk bilincine uygun olarak yerine getirilmesi, meslek etiği ve tarafsızlık ilkesi, kamuoyunda bir denetim gücü oluşturacak, demokrasiyi geliştirecek, milli değerlerimizin benimsenmesine ve korunmasına büyük katkı sağlayacaktır.Kamuyu bilgilendirmek için günün her saati haber peşinde koşan gazetecilerimiz, Zor şartlar altında sorumluluk bilinciyle gelişen olaylar hakkında vatandaşları bilgilendirmek büyük bir özveriyle çalışırken değerli bir kamu görevidir.Bu bakımdan basın mensuplarımızı takdir etmemek mümkün değil.Bu duygu ve düşüncelerle bizler toplumu bilgilendirme misyonunu yerine getiren tüm basın mensuplarımızı ve bu görevi yerine getiren bireyleri tebrik ederim. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde toplumu ilkeli bir anlayışla, tarafsız, hızlı ve hatasız oluşturmak. Seni kutlarım.”

cardakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu