Haber

Vize’de çiftçilere kırsal kalkınma destekleri anlatıldı

Vize ilçesinde “Kırsal Kalkınmayı Destekleme Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, Vize Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen toplantıda kırsal ekonomik altyapı yatırımlarının desteklenmesine yönelik başvuruların devam ettiğini belirtti.

Program kapsamında kırsal ekonomik altyapı yatırımlarının destekleneceğini ifade eden Aksoy, proje tutarının KDV hariç yüzde 50’sinin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından karşılanacağını bildirdi.

Çiftçilere 64 farklı makine ve ekipman desteği sunduğunu kaydeden Aksoy, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Üreticilerimizin makine teçhizat ve yüzde 50 hibe takviyesi başvurularında 5 bin ile 500 bin arasında bütçeli ‘A’ iş planına başvurmaları gerekiyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’na son başvuru tarihinden en az bir yıl öncesine kadar.Ayrıca her makine için belirlenmiş bir arazi varlığına sahip olunması gerekmektedir.Başvurular 20 Ocak 2023 tarihine kadar Tarım Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilecektir. “Devletimizin verdiği desteklerle sanayi kentimiz Kırklareli’yi katma maliyeti yüksek üretime dayalı kırsal kalkınma modeliyle dönüştürmeye çalışıyoruz. Şimdi kırsaldan başlayarak üretme ve geliştirme zamanı. Üreteceğiz, ürettikçe büyüyeceğiz, büyüdükçe güçleneceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu