Haber

İYİ Parti Gazipaşa İlçe Başkanı İstifa Etti

İYİ Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Av. Nazmiye Gül Özgör, “Parti içindeki yönetimsel sorunlar çözülemediği ve bu yönetimsel sorunlarla yerel seçimlere girilmesi durumunda başarısız olma ihtimalinin yüksek olduğu için, parti içi yönetim sorunlarının çözülemeyeceği yeni bir yönetimin oluşturulması zaruri hale gelmiştir. birlik ve beraberlik sağlanabilir.”

İYİ Parti Gazipaşa İlçe Teşkilatında flaş bir istifa yaşandı. 26 Kasım 2022’de düzenlenen İYİ Parti Gazipaşa İlçe Kongresi’ne tek liste ile giren Av. Nazmiye Gül Özgör, YETERLİ Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti. Aldığı kararda parti içinde yaşanan idari yüklerin etkili olduğunu söyleyen Özgör, bu yükler ortadan kaldırılmadan yerel seçimlere gidilmesinin partiye zarar vereceğini ve bu noktada yeni bir yönetim kurmanın parti adına kaçınılmaz olduğunu söyledi. Ayrıca Önder Özgör ile birlikte yönetim kurulunda yer alan Ali Tarık Zirve, Adnan Çağlar, Durali Çevik, Emine Yıldız, İhsan Taşar, Uğur Sinan Yüksel, Yakup Karateke, Muzaffer Tatlı, Ali Çelik, Murat Özdemir de istifa etti. gönderileri.

Konuyla ilgili açıklama yapan Av. Nazmiye Gül Özgör, “Bugüne kadar Genel Başkanımız Meral Akşener ile çıktığımız bu yolda partimizin her kademesinde yer aldım ve görevlerimi hakkıyla yerine getirmeye çalıştım. Ben ve yönetim kurulu üyelerimiz üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için özveriyle çalıştık. Parti ilkeleri” dedi.

İstifasıyla ilgili konuşan Özgör, “Bugün geldiğimiz noktada parti içindeki idari yükler bir türlü giderilemediği ve yaklaşan yerel seçimlere bu idari sıkıntılarla girilmesi halinde başarısızlığın kaçınılmaz olması beklendiği için, parti içinde parti içi idari yükler giderilemediği için, seçimlere bu idari sıkıntılarla girilirse, partinin başarısız olması kaçınılmaz hale gelmiştir. birlik ve beraberliğin tesis edilebileceği yeni bir yönetimin oluşturulması zorunludur.Bu süreçte partimiz giderek daha fazla siyasi faaliyetlerden ve İlçe Başkanlığı görevimden ve İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Başkanım zarar görmemek adına.”

Av., “Bundan sonra partimin bir destekçisi ve mensubu olarak yoluma devam edeceğim” dedi. Nazmiye Gül Özgör açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“Cumhurbaşkanlığım döneminde parti üyelerimize, parti delegelerimize, mahalle muhtarlarımıza, basınımızın değerli temsilcilerine, yönetim kurulu ve meclis üyesi arkadaşlarıma ve Gazipaşa halkına desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, temenni ediyorum. ilçemize hayırlı olsun” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu