Haber

İsrail Savaş Uçakları Gazze’de Birçok Bölgeyi Bombaladı, Onlarca Filistinli Hayatını Kaybetti

İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının gece boyunca Gazze Şeridi’nde birçok alanı bombalaması sonucu onlarca Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre İsrail savaş uçakları, Gazze’nin orta kesimlerindeki Zevayde bölgesindeki Mişmiş Ailesi’nin evine hava saldırısı düzenleyerek 10 kişinin ölümüne, çok sayıda vatandaşın da yaralanmasına neden oldu.

Han Yunus’ta el-Muhafaza caddesindeki bir eve düzenlenen hava saldırısında biri çocuk iki kişi öldü, bazı vatandaşlar da yaralandı. Evin enkazı altında hâlâ kurtarılmayı bekleyen kişilerin olduğu kaydedildi.

İsrail savaş uçaklarının Şati Mülteci Kampı ve Şifa Hastanesi’ne topçu ateşi eşliğinde şiddetli saldırılarını sürdürdüğü belirtildi.

Deir Belah, el-Beric ve el-Megazi mülteci kamplarına düzenlenen saldırılarda en az 10 kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi.

Gazze’den gerçek zamanlı gelişmeleri aktaran Şihab haber ajansına göre, Refah şehrinin batısındaki Tel es-Sultan Mahallesi’nde Ebu Ulvan Ailesi’nin evine düzenlenen hava saldırısı sonucu 15 kişi hayatını kaybetti. Mısır sınırı.

İsrail savaş uçaklarının Gazze’nin kuzeyindeki Acarime caddesindeki bir konuta saldırısı sonucu hayatını kaybeden 3 kişinin cenazeleri ve çok sayıda yaralı Endonezya Hastanesi’ne kaldırıldı.

kemahajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu