Ekonomi

ASKON, İş Dünyasını Yurt İçi Ödeme Sistemi TROY’a Çağırdı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Antalya Şube Başkanı Onur Kacar, tüm iş dünyasını yerli ödeme sistemi TROY’u kullanmaya davet etti.

Kaçar, açıklamasında İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının vicdanları derinden yaraladığını belirtti.

Gazze’deki katliamlara karşı ülke olarak hassasiyet bulunduğunu belirten Kaçar, şöyle konuştu:

“Gelişmiş ve medeni dediğimiz ülkelerin İsrail’in yaptığı bu katliama nasıl sessiz kaldıklarını, hatta destek vermek için koştuklarını gördük. Dolayısıyla olaylara ve gelişmelere çok farklı gözle bakmamız gerekiyor. Konuyla ilgili bir hassasiyetin olduğu aşikar. Vicdanlı insanların bir parçasıdır. Bu duyarlılığı geliştirmek, geliştirmek bizim görevimizdir.” Katile ‘dur’ demek zorundayız. Bunu her alana taşımamız lazım. Özellikle ekonomiBu çok önemli.”

ASKON olarak tüm şirket çalışanlarının ve kurumsal şirket çalışanlarının maaş ve kredi kartlarını TROY’a çevirdiklerini belirten Kacar, “İş dünyasına yerli ve milli ödeme sistemi TROY’a geçmelerini ve yurt dışı ödeme sistemlerini terk etmelerini tavsiye ediyoruz. Bir gün. Katliamlara ‘dur’ demeyin, ertesi gün harekete geçin.” “Tüm iş dünyamızı bu davete destek vermeye davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu